Seminaras "Vonios Kambarys"

Seminare sužinosite apie vonios kambario įrengimo niuansus, o ilgamečiai santechnikos specialistai atsakys į pagrindinius klausimus kylančius naujakūriams, bei interjero dizaineriams.

Visi Blank Page organizuojamo edukacinio seminaro specialistai vieningai nutarė, kad svarbiausias aspektas siekiant sėkmingai įsirengti vonios kambarį ir juo mėgautis ilgai, yra laiku pradėti interjero projekto darbus ir juos atlikti itin nuodugniai, o ne rinktis produktus tada, kai meistras jau stovi Jūsų vonioje ir sako “reikėjo vakar ”.

Regimantas MikučionisTECE Baltikum komercijos direktorius, pasakodamas apie vonios inžinerines sistemas pabrėžė, kad vonios inžinerija nėra labai sudėtingas uždavinys, jeigu jos įrengimo procesai atliekami nuosekliai ir atsakingai.

R. Mikučionis išskyrė svarbiausius dalykus, kurie padės į vonios inžineriją pažvelgti paprasčiau. Štai į ką jis siūlė atkreipti dėmesį:

Integruojami, potinkiniai rėmų moduliai

Klaidinga manyti, kad visi integruojami potinkiniai moduliai yra sukurti  pagal vieną standartą. Jų yra įvairių,  ne tik skirtingos paskirties,  gylio, bet ir aukščio.  Vienas naujausių – 75 cm aukščio WC rėmas, sukurtas tam, kad praustuvą ir unitazą būtų galima montuoti prie tos pačios sienos, išlaikant tą patį spintelės aukštį.  Šis sprendimas padeda taupyti vietą  ir atrodo estetiškai, nes išvengiama skirtingo aukščio horizontalių paviršių.

Kitas, ypač plonas 8 cm potinkinis rėmas su bakeliu taip pat užims nedaug vietos, jis gerai tiks nedideliame vonios kambaryje.

TECE Baltikum“ nuotr.

Vandens nuleidimo plokštelės vaizdas plytelių siūlių atžvilgiu

Dažnai iš anksto neapgalvojama vieta, kaip atrodys ir kurioje tiksliai vietoje apdailos plytelių siūlių atžvilgiu atsidurs vandens nuleidimo plokštelė. Suklijavę plyteles pamatysite, kad plokštelei reikalinga konkreti vieta, o ji jau bus nulemta: prie sienoje paslėpto bakelio. Gerai tai, kad moduliai gaminami su teleskopinėmis kojelėms, jų pagalba galima šiek tiek reguliuoti plokštelės poziciją ir vėlesniuose etapuose. Svarbu žinoti, kad galima keisti bakelio pozicionavimą rėmo ribose, t.y. mes galime reguliuoti jį aukštyn, žemyn.

TECE Baltikum“ nuotr.

Dušo latakai estetikos mylėtojams.

Šiandieninių sprendimų pagalba dušo erdvė neprivalo būti atskirta atskiru dušo padu. Ją galima laisvai kurti bendroje grindų plokštumoje, tokiu atveju būtina suformuoti nuolydį dušo zonos grindyse ir nuolydžio pabaigoje montuoti grindinį dušo lataką. TECE Baltikum atstovas primena, kad prieš atvedant vamzdžius ir pasirenkant sifoną latakui, turime žinoti, kokio galingumo bus dušo galva. Galime nežinoti formos ar spalvos, bet privalome žinoti jos vandens debitą t.y kiek litrų per minutę dušo galva išpils vandens, nes sifonas turi spėti vandenį surinkti.

Baltosios keramikos pasirinkimai.

Inžinerinių vonios kambario sistemų pasirinkimas, labai svarbus žingsnis, tačiau šiuo pasirinkimu procesas tik prasideda. Toliau jis tęsiasi su baltosios vonios keramikos pasirinkimais. Laurynas Kovalčikas prekės ženklų Villeroy&Boch ir Gustavsberg atstovas Lietuvoje pasakoja, kad baltosios keramikos pasirinkimas pradedamas pirmiausiai nuo poreikio išsiaiškinimo. O tai padaryti padės šie svarbūs aspektai:

  • Vietos analizė – vonios kambario patalpa ir jos dydžio įvertinimas. Konfigūracijos būna skirtingos, tad ne visuomet galime sutalpinti viską, ko norisi, o kartais ne visko ir reikia, tad būtina įsivertinti, kiek turime erdvės ir kaip norimi elementai joje telpa, kiek vietos užima.

  • Prietaisai – kokio tipo prietaisai atsiras, klozetas pastatomas ar pakabinamas, praustuvas pastatomas ar įmontuojamas į baldą. Kokie prietaisai atsiranda greta ir koks jų santykis.

Aksesuarai. Verta apskaičiuoti ar jiems tikrai užteks vietos ir nuspręsti, kokie papildomi aksesuarai bus reikalingi

Villeroy&Boch” nuotr.

Kaip teisingai išsirinkti vonią?

Pirmiausia reiktų išsigryninti, kur vonia stovės, kiek jai turime erdvės ir pagal tai pasirinkti vonios tipą. Vonios tipai yra galimi:

  • Laisvai pastatoma vonia – geriausiai atsiskleidžia kai suteikiame jai erdvės, taigi labiau tinka didesniems vonios kambariams.

  • Įmontuojama vonia puikiai tinka mažesnėms erdvėms, gali būti ne tik akcentuojama, bet ir priešingai, suniveliuojama erdvėje.

  • Vonia, glaudžiama viena kraštine prie sienos – tai universalus sprendimas, kurį dažniausiai diktuoja bendras erdvės dizainas.

“Villeroy&Boch” nuotr.

Kokia vonią pasirinkti. Pagamintą iš Quaryl ar akrilo medžiagos?  

Siekiant išsirinkti ilgalaikį vonios sprendimą labai svarbu pasirinkti savo poreikius atitinkančią medžiagą iš ko bus pagamintas vonios indas.  Vonią galima rinktis pagamintą iš:

  • Akrilas yra minkštesnė medžiaga, kuri leidžia išgauti užapvalintas formas, tačiau netinkamai prižiūrint gali pasibraižyti. 

  • Quaryl medžiaga tinkama išgauti vientisumui. Medžiaga yra tvirta, atspari aplinkos poveikiui, galima išgauti itin aštrias ir tikslias formas.

Dažnai pasitaikančios klaidos renkantis baltą keramiką:

  • Vonios dydžio pasirinkimas. SVARBU! Jei yra galimybė prieš perkant vonią būtina pasimatuoti t.y. įlipti, atsigulti vonios inde ir taip pasitikrint ar ergonomiškas ir patogus modelis, ar siekiate pirštais vonios galą.

  • Netinkamas praustuvo kampas arba aukštis

  • Dizaino klaida, kai potinkinis rėmas ekonominės klasės, o keramika parenkama prabangi.


Vandens maišytuvų pasirinkimas.

Vonios kambario neįsivaizduojame be vandens, o jo patekimą į pasirinktus vonios indus garantuoja kokybiški vandens maišytuvai. Deividas Pelenis kompanijos Ideal Standard verslo plėtros vadovas pasidalino savo patarimais, kaip palengvinti vandens maišytuvų pasirinkimą ir į ką svarbiausia atkreipti dėmesį.

Kada pradėti rinktis vandens maišytuvus?

Atsakymas labai paprastas – kuo anksčiau pradėsite planuoti ir rinktis, tuo platesnis bus maišytuvų pasirinkimo spektras. Pirmiausia pasidomėkite ar galima dar statybų stadijoje koreguoti potinkinių sistemų ir maišytuvų pasirinkimus, ar išvedžiotas vanduo bei nuotekos? Dažnai klaidingai manoma, jog į jau pastatytas sienas negalima įmontuoti potinkinių sistemų. Galima, tik reikia įsitikinti ar nedaužote ertmių potinkinei sistemai sienose, kurios ribojasi su kaimynais.

Kaip teisingai išsirinkti vandens maišytuvus ir produkto gamintoją? Renkantis vandens maišytuvus svarbu atkreipti dėmesį į gamintojo

  • Servisą

  • Vientisumą. Įrengiant vonios kambarį, reiktų stengtis kuo daugiau gaminių pasirinkti iš vieno gamintojo.

  • Rekomendacijas

  • Ilgaamžiškumą

Dažnai pasitaikančios klaidos renkantis vandens maišytuvus

  • Maišytuvo su trieigiu vožtuvu pasirinkimas voniai.

  • Netinkamo gabarito maišytuvas parinkimas prie praustuvo

“Ideal Standard” nuotr.

Mitai apie juodos spalvos maišytuvus

Valosi sunkiau nei chromas. Netiesa. D. Pelenis dalinasi, jog kokybiški, juodos spalvos, maišytuvai, valosi lengviau negu chromuoti ir po prisilietimo nelieka pirštų antspaudų.

Juodų maišytuvų paviršius su laiku gali nusilupti. Atsparumas mechaniniams pažeidimams lygiai toks pats kaip ir chromuoto maišytuvo.  Kokybiški juodi maišytuvai dažomi ne įprastais dažais, jie dengiami specialiais polimerais. Lupasi paviršiai tų juodų maišytuvų, kurių paviršiai yra paruošti netinkamai arba visai neparuošti.

Laikina tendencija, kuri greit praeis. Juoda spalva – nesenstanti klasika. Sprendimas tinkantis tiek moderniam, tiek ir klasikiniam vonios kambariui.

Dušo kabinų pasirinkimas.

Retai kada šiandieninis vonios kambarys įsivaizduojamas be dušo kabinos. “Brasta Glass” specialistė Toma Švedarauskienė dalinasi įžvalgomis apie dušo kabinos pasirinkimo ir įrengimo ypatumus ir skatina atkreipti dėmesį į:

  • Erdvės dydį.  Labai svarbu įsivertinti erdvės dydį ir aukštį, kurioje planuojate įrengti dušo kabiną. Renkantis dušo kabiną būtina atkreipti dėmesį ne tik į dizainą, bet ir į funkcionalumą. 

  • Vonios kambario erdvėje esantys kiti elementai. Įvertinkite vonios kambario erdvę ir kokie objektai atsiras joje be dušo kabinos. Būtina atkreipti dėmesį į šalia atsirandančių objektų gabaritinius matmenis ir jų naudojimui reikalingą erdvę.

Kaip tinkamai paruošti vietą dušo stiklo ar kabinos montavimui?

  • Dušo stiklai visuomet montuojami ant lygių grindų – šalia nuolydžio. Ypatingai svarbu teisingai nusimatyti nuolydžius ir teisingai susiklijuoti greta esančias plyteles.

  • Svarbu įsivertinti, kad dušo kabinos dalis su varčia turi būti atitraukta nuo plytelių krašto bent 3 cm. Tai dalis, kuri turi būti tvirtai įtvirtinta į sieną, tad negali būti klijuojama ar montuojama į plytelių kraštą.

  • Jeigu šalia dušo kabinos atsiranda baldas, reikia įsivertinti, kad palikus nepakankamą tarpą tarp jų, jame kaupsis nešvarumai, o išvalyti bus sudėtinga. PATARIMAS palikti bent 5 cm tarpą tarp dušo sienelės ir baldo.

  • Įvertinkite, kad prieš montuojant dušo kabiną atsiradusios grindjuostės, gali trukdyti montuoti dušo kabiną prie sienos.

Interjero dizainerė “Dovilės Interjeras”

Nestandartinės situacijos ir svarbūs aspektai jose

“Brasta Glass” specialistė dalinasi, kad dirbant su dušo kabinų įrengimu susiduria su daug labai skirtingų erdvių, kuriose dažnai atsiranda unikalių situacijų. Nestandartinėse situacijose standartiniai sprendimai dažniausiai nepasiteisina ir reikalauja ieškoti unikalaus erdvės išpildymo varianto.

Dažnai pasitaikančios nestandartinės erdvės situacijos kaip šlaitinės, kupolinės lubos, taip pat ne problema, jeigu renkatės individualiai projektuojamas stiklo sieneles, kurios bus pritaikytos prie Jūsų dušo erdvės poreikių, tik svarbu įsivertinti, jog tai daugiau dėmesio ir tikslumo reikalaujantys darbai, todėl būtini tikslūs matavimai objekte.

Dušo erdvės įrengimo naujienos

Vienas sparčiai populiarėjančių sprendimų dušo erdvei šiandiena – stabilios stiklo sienelės iki lubų. Tai minimalistinis ir tuo pačiu labai patogus sprendimas. Specialistė atkreipia dėmesį, ką reikia įvertinti, kad toks sprendimas veiktų ir neapsunkintų Jūsų kasdienybės.

  • Stiklu dengiamas angos ilgis turi būti ne mažesnis negu 1100 mm. Reiktų suprasti, kad jeigu sienelė bus trumpesnė, rizikuosite, kad vanduo iš dušo erdvės taškysis vonios kambaryje.

  • Siekiant vientiso vaizdo, stacionarios sienelės dažnai projektuojamos nuo grindų iki lubų, todėl nepamirškite įsivertinti vonios kambario erdvės dydžio ir ar bus galimybė įnešti sienelę į patalpą ir tinkamai ją sumontuoti.

  • Dušo stiklo sienelės negali būti tvirtinamos į įtempiamas lubas.

  • Pilnai uždarant dušo zoną stiklo sienele, būtina joje turėti papildomą ventiliaciją.  

„Brasta Glass“ nuotr.

0 Comments
Seminarai
Seminarai, kuriuose ilgamečiai savo sričių specialistai nagrinėja svarbias interjero dizaino temas, edukuoja ir įvardina svarbiausius punktus, kuriuos turite žinoti siekdami geriausių rezultatų.
Seminarai interjero dizaineriams ir naujakūriams, kurie savarankiškai įsirenginėja namus ir ieško informacijos.
Authors
Blank Page